Strona główna

 

 

 

Kontakt

 

O nas

 

Zdjęcia

 

Oferta

Renowacja zabytkowych samochodów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renowacja zabytkowych samochodów

 

 

 

Przyjęcie samochodu do renowacji wymaga szczegółowego uzgodnienia z właścicielem zakresu prac. Jest to bardzo ważny punkt procesu naprawy, ponieważ w tym momencie właściciel określa wysokość kosztów, jakie gotów jest ponieść. Wiąże się to z zakupem części oryginalnych, zamienników lub dorobieniem – o ile jest to możliwe. Utrzymujemy stały kontakt z właścicielem, ponieważ w czasie demontażu pojawiają się problemy wymagające wyjaśnienia na bieżąco. Naprawę instalacji elektrycznej lub wykonanie od podstaw nowej powierzamy podwykonawcy, firmie od wielu lat specjalizującej się w tego typu pracach. Podobnie jest z tapicerką i powłokami galwanicznymi. Naprawa blacharska polega na usunięciu starych powłok konserwacyjnych oraz lakierniczych metodami mechanicznymi i chemicznymi. Następnie część elementów jest piaskowana. Dopiero po tych operacjach elementy kwalifikowane są do naprawy lub wymiany. W samochodach z lat 20- i 30-tych wiele elementów wykonanych jest z drewna i aluminium, które odtwarzamy lub dorabiamy kopie.

 

Przygotowanie do lakierowania i lakierowanie wymaga szczególnej staranności. Używamy do tego bardzo wysokiej jakości sprzętu – Hamach, Rupes, Sata, Iwata oraz materiałów lakierniczych i podkładów firm Sikkens oraz Troton. Wszystkie prace wykonywane są w pomieszczeniach z odciągiem pyłów, półkabinie USI oraz kabinie bezpyłowej Saico. Cały pojazd zabezpieczany jest kilkoma warstwami podkładów antykorozyjnych, mas bitumicznych, co daje gwarancję wielu lat spokojnej eksploatacji.

 

Podczas całego procesu naprawy prowadzona jest dokumentacja fotograficzna, która na życzenie przekazywana jest właścicielowi.